Trwa ładowanie...
d4at2ad
15 kwietnia 2010, 00:00

Polska barokowa retoryka muzyczna

książka
Oceń jako pierwszy:
d4at2ad
Polska barokowa retoryka muzyczna
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Jednym z fundamentalnych składników barokowej poetyki muzycznej były figury muzyczno-retoryczne, stanowiące główny środek kształtowania ekspresji - podstawę i kwintesencję retoryki muzycznej. To za pomocą figur kompozytor budował dźwiękową interpretację tekstu słownego: rozwijał struktury obrazowe, emfatyczne, onomatopeiczne, symboliczne, alegoryczne, które oddawały emocje i znaczenia niesione przez warstwę słowną utworu.

Niniejsza książka - obszerne studium analityczne - odsłania bogactwo środków muzycznej interpretacji tekstu w twórczości polskich kompozytorów XVII i XVIII wieku, dotychczas od tej strony bardzo mało znanej.

Dzieła Mielczewskiego, Pękiela, Różyckiego, Stachowicza, Szarzyńskiego, Gorczyckiego ujawniają wiele pomysłowych, pięknych rozwiązań z zakresu oracji muzycznej, które zainteresują szerokie grono znawców i miłośników muzyki dawnej.

Polska barokowa retoryka muzyczna
Numer ISBN

83-227-2571-X

Wymiary

170x240

Gatunek

Muzyka

Oprawa

1

Liczba stron

367

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4at2ad
d4at2ad
d4at2ad
d4at2ad

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj