Trwa ładowanie...
d3bigl0
03-02-2020 14:53

Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP

książka
Oceń jako pierwszy:
d3bigl0
Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Sławomir Koper porusza temat aktualny, niestety znany nie tylko ze współczesnych filmów i książek sensacyjnych. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek.

Polscy terroryści i zamachowcy. Od powstania styczniowego do III RP
Numer ISBN

978-83-66252-06-6

Wymiary

143x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

336

Język

polski

Recenzja

Autor oparł się wyłącznie na faktach, przedstawił je precyzyjnie, bez upiększania i osobistych ocen. Odsłania szczegóły, o których niewielu z nas wiedziało, także i ja. Udowadnia, ze terroryzm był zawsze obecny w dziejach ludzkości. Odważnie pokazuje, że my, Polacy, również nie byliśmy wolni od stosowania takich metod. JERZY DZIEWULSKI, były antyterrorysta, doradca prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Ostatnio wydał książkę „Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce” (wspólnie z Krzysztofem Pyzia)

Każdy terrorysta to zamachowiec, ale czy każdy zamachowiec to terrorysta? Czy terrorysta może być bohaterem? Czy idea uzasadnia zbrodnie? Czy walka Polaków o wolność usprawiedliwiała terror? To tylko kilka z wielu pytań, które powinien zadać sobie każdy czytelnik tej niezwykłej, nadzwyczaj ciekawej i pouczającej książki. VINCENT V. SEVERSKI, były agent wywiadu, działał w 50 krajach. Wielokrotnie odznaczany i wyróżniany przez władze Polski, Izraela, Wielkiej Brytanii i USA. Autor powieści szpiegowskich

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bigl0
d3bigl0
d3bigl0
d3bigl0