Trwa ładowanie...
d3ad0kz
09-07-2015 00:00

Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina

książka
Oceń jako pierwszy:
d3ad0kz
Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina
Tytuł oryginalny

Polio: An American Story

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

David M. Oshinsky przedstawia niezwykłą historię przerażającej epidemii i intensywnych starań znalezienia lekarstwa na chorobę Heinego-Medina. Wykorzystując niedawno udostępnione dokumenty, autor maluje przed czytelnikiem pełen napięcia obraz dramatycznego wyścigu po szczepionkę: szaleńczą rywalizację naukowców i ich nieokiełznanych ambicji.
Epidemia – choć jej skala była znacznie mniejsza, niż można byłoby sądzić, śledząc ówczesne doniesienia mediów – stała się w oczach Amerykanów równie poważnym zagrożeniem jak sowieckie bomby atomowe i wywarła przemożny wpływ na całe społeczeństwo.
Szczepienia przeciw chorobie Heinego-Medina były największym masowym eksperymentem zdrowotnym w historii Stanów Zjednoczonych, a związane z nimi doświadczenia zrewolucjonizowały zasady testowania i dopuszczania do sprzedaży nowych leków na całym świecie.
We współczesnym świecie, który wciąż boryka się z epidemiami, takimi jak AIDS, SARS czy Ebola, książka Dawida Oshinsky’ego przypomina, że ludzkość musi toczyć nieustanną walkę i zawsze musi być przygotowana na wiadomość o możliwej zarazie.

Polio. Historia pokonania choroby Heinego-Medina
Numer ISBN

978-83-8069-046-2

Wymiary

140x200

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Medycyna, zdrowie, diety

Oprawa

1

Liczba stron

552

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ad0kz
d3ad0kz
d3ad0kz