Trwa ładowanie...
d2scsvh
24-03-2022 14:00

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka, t. 1

książka
Oceń jako pierwszy:
d2scsvh
Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka, t. 1
Tytuł oryginalny

Pärlfiskaren

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

O źrenicy oka krążą legendy. Mówi się, że jest najstarszą z pereł, że ten, kto ją znajdzie, będzie miał wszystko. Ale ciąży na niej także klątwa. Ci, którzy wyruszają na poszukiwanie, nigdy nie wracają. Dlatego nie jest pewne, czy perła w ogóle istnieje.
Pewnego dnia, gdy Miranda nurkowała w głębinach, zaatakował ją rekin różany. Dziewczynka straciła ramię. Ale i tak jest najlepszą poławiaczką pereł. Pragnie zdobyć źrenicę oka. Na poszukiwania zabiera ze sobą Syrsę, dziewczynkę, która nieustannie gawędzi i nawet nie umie dobrze pływać. Ale Syrsa ma też rzadką umiejętność, która może dać Mirandzie przewagę nad innymi poszukiwaczami.
Jednak niebezpieczeństwa czają się wszędzie. I nie chodzi tylko o rekiny różane w głębinach czy rzuconą klątwę. Poszukiwaczki muszą się dowiedzieć, czego tak naprawdę chce tajemnicza Iberis, który śledzi ich każdy krok.
„Poławiaczka pereł” to pierwsza część serii „Legenda o źrenicy oka”. Książka zwyciężyła w konkursie Schildts & Söderströms i zdobyła Runeberg Junior Prize i Arvid Lydecken Prize 2018. Była też nominowana do Nagrody Literackiej Rady Nordyckiej dla Dzieci i Młodzieży w tym samym roku

Poławiaczka pereł. Legenda o źrenicy oka, t. 1
Numer ISBN

978-83-8141-456-2

Wymiary

145x203

Liczba stron

256

Język

polski

d2scsvh

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2scsvh
d2scsvh
d2scsvh
d2scsvh