Trwa ładowanie...
d4kkro0
15-04-2010 00:00

Pogodnik trzeciej kategorii 2. Wojna balonowa

książka
Oceń jako pierwszy:
d4kkro0
Pogodnik trzeciej kategorii 2. Wojna balonowa
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Pechowego maga Rosselina kłopoty darzą prawdziwą przyjaźnią. A jego najlepszym przyjacielem i zarazem największym kłopotem jest złośliwy smok Filippon. Ta najzabawniejsza para polskiej fantasy przeżyła już tyle przygód, że komuś innemu wystarczyłoby na całe życie. Oni jednak powracają ku zgryzocie ferteńskiego dworu!

Jak pamiętamy z Czarem i smokiem, Rosselin znalazł narzeczoną i pracę, z której go nie wylano, a jaszczur ciepły kąt w pałacu cesarzowej. Niestety ukochana naszego maga zbyt często zaczyna mówić o ślubie, zaś praca, choćby lekka, również wymaga poświęceń. W dodatku Filippon nie przestaje dręczyć pogodnika, bo smutno być samotnym smokiem bez smoczycy i gniazda pełnego jaj... Dlatego ani myśli wspierać przyjaciela w nieudolnych próbach uniknięcia małżeństwa, tylko szuka drogi do Smoczego Miasta. Jednak by ją odnaleźć, potrzebuje potężnej mocy ukrytej w lochach Akademii Magicznej...

Tylko w tej książce prześledzisz sieci dworskich intryg, poznasz tajemniczych magów i okrutnych medyków. Przekonasz się też, że pierwszego balonu wcale nie zbudowali bracia Montgolfier, ale Rosselin ze swoim jaszczurem. I podobnie jak nasi bohaterowie padniesz ofiarą wielu przewrotnych dowcipów Autora!

Pogodnik trzeciej kategorii 2. Wojna balonowa
Numer ISBN

83-89011-87-5

Wymiary

125x195

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

326

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kkro0
d4kkro0
d4kkro0