Trwa ładowanie...
d1vzcyb
4 lutego 2020, 23:11

Pogoda dla puchczy. Jesień

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vzcyb
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dziób dobry, Czytelniku! Zanim wylecisz z domu, sprawdź prognozę pogody…

Łacińska nazwa puchaczy to Bubo bubo. Nie należy się więc dziwić, że gdy w rodzinie państwa Puchaczy wykluły się upragnione puchate pisklęta, rodzice nazwali je: Bubisia, Bubuś, Bubbo i Bubel. Małe puchacze szybko muszą się usamodzielnić. Ruszają w świat, by każdy z puchaczy znalazł dla siebie swój własny wymarzony kawałek lasu.

Bubuś, jako najodważniejszy z rodzeństwa, przemierza świat z najszerzej otwartymi bursztynowymi oczami – czasami ze zdziwienia, ale częściej z podziwu dla zjawisk przyrody, które odkrywa. To on decyduje się na lot na chmurę. I jesienią odkrywa lato. Babie lato. A że w życiu ptaków pogoda odgrywa ważną rolę, przy okazji poznajemy to, co dla jesieni charakterystyczne: jesienne ciężkie chmury i mgły. Dowiemy, się, dlaczego żółkną liście. I dlaczego zmieniają się pory roku. A przede wszystkim – co to jest pogoda i jak ją przewidzieć.

O prognozowaniu pogody czytelnik dowie się więcej dzięki komentarzom i wyjaśnieniom (w znaczącej części w wersji filmowej) popularnego prezentera pogody, Bartka Jędrzejaka, z którym nauczymy się chodzić po chmurach. Zaraz, zaraz, czy to na pewno jest możliwe?

Marcin Kozioł jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży, w tym lektury szkolnej (dla klas 4-6) – "Skrzynia Władcy Piorunów" i jej kontynuacji "Tajemnica przeklętej harfy" . Prowadzi rezerwat starych komputerów, a swoje zainteresowanie nimi opisał w książce "Szalona historia komputerów". Zapalony podróżnik, wielbiciel koni, ostatnio przejechał konno Kaukaz Mały. Razem z Katarzyną Dowbor napisał serię książek dla dzieci "Stajnia pod tęczą”. Kiedy miał 16 lat zdobył magiczne stypendium i wyjechał do Szkocji, by uczyć się w Gordonstoun – szkole, która była pierwowzorem Hogwartu, szkoły Harrego Pottera. Pewnie dlatego często pozwala sobie na odrobinę fantazji, którą zapisuje w sposób niepowtarzalny.

Bartek Jędrzejak - prezenter, dziennikarz TVN. Na stałe pojawia się w programie "Dzień Dobry TVN". Autor licznych reportaży, felietonów i cykli telewizyjnych. Wykładowca Studium Dziennikarstwa Radiowego, Telewizyjnego i Realizacji Dźwięku. Jest jednym z laureatów IX Plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" - zwyciężył w kategorii "Zdrowie"; doceniono jego wieloletnią współpracę z Fundacją "Dar Szpiku".

Wiele lat pracował w TVP, współtworzył takie programy jak "Wiadomości", "Panorama", "Teleexpress". Z racji tego, że jako prezenter pogody często jest pytany, jaka będzie prognoza na dzień następny, musi być na bieżąco z pogodą i choć nie jest synoptykiem, dobrze zna mechanizmy pogodowe.

Jako autor zadebiutował książką "Męska sprawa".

Pogoda dla puchczy. Jesień
Numer ISBN

978-83-8123-340-8

Wymiary

147x208

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

80

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb
d1vzcyb

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj