Trwa ładowanie...
d1lsims
15-11-2020 16:00

Poezja naszych dni (t. 1)

książka
Oceń jako pierwszy:
d1lsims
Poezja naszych dni (t. 1)
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Kategoria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Poezja naszych dni” to zbiór wierszy opublikowanych przez ­Wydawnictwo Borgis w ramach projektu, którego celem było stworzenie antologii poezji współczesnej podejmującej tematy bliskie człowiekowi XXI wieku.

W książce znalazło się 221 utworów 45 poetów – są to teksty zarówno debiutantów, jak i pisarzy mogących pochwalić się sporym dorobkiem literackim. Autorzy reprezentują różne pokolenia, wykonują różne zawody, pochodzą z różnych zakątków Polski, więc spojrzenie każdego z nich na otaczającą nas rzeczywistość jest inne i niepowtarzalne. Różnorodna jest również tematyka wierszy – mówią one o miłości i rozmaitych jej obliczach, opiewają piękno natury, ale też pokazują kruchość naszej egzystencji. Wiele z nich nawiązuje do chyba największego utrapienia ludzkości w roku 2020 – pandemii i związanych z nią ograniczeń wymuszających zmiany w zachowaniu i relacjach międzyludzkich.

Pomimo swej odmienności wszystkie teksty opublikowane w antologii Poezja naszych dni (t. 1) składają się na portret świata, w którym żyjemy, gdzie problemy codzienności są równie ważne jak ponadczasowe uczucia i wartości.

Poezja naszych dni (t. 1)
Numer ISBN

978-83-66616-07-3

Wymiary

125x195

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

452

Język

polski

d1lsims

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lsims
d1lsims
d1lsims