Trwa ładowanie...
d113obt
26 lipca 2013, 00:00

Podwójne życie zegarów

książka
Oceń jako pierwszy:
d113obt
Podwójne życie zegarów
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

"Jeśli za kryterium oryginalności poety uznać, jak chce Zbigniew Bieńkowski, niepodobieństwo, poezja Jacka Napiórkowskiego jest jedną z najbardziej „niepodobnych”, mówiąc inaczej – osobnych, oryginalnych we współczesnej poezji polskiej. Oryginalność, niepodobieństwo wynikają bez wątpienia z pewnych przesłanek językowych, do których poeta się odwołuje, pewnych złóż, do których nawiązuje, pewnego poziomu, który najchętniej nazwalibyśmy tradycją, gdyby nie fakt, że z samej swej istoty stanowią one zaprzeczenie wszelkiego tradycjonalizmu".

/Ze wstępu Krzysztofa Karaska/

W skład tomu Podwójne życie zegarów wchodzą utwory ze zbiorów: Lodowiec (1990), Wiersze nowojorskie (1992), Bezdomny kolorem (1998), Rozjaśnienia (2000), Podróż na trąbie (2002), Głupota krajobrazu (2006), Fortepiany i delfiny (2010). Pozostałe wiersze zostały zebrane w całość zatutułowaną Z wierszy rozproszonych.

Podwójne życie zegarów
Numer ISBN

978-83-63706-07-4

Wymiary

145x210

Gatunek

Poezja i aforyzm

Oprawa

1

Liczba stron

346

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt
d113obt
d113obt
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj