Trwa ładowanie...
d2a9wp1
15 kwietnia 2010, 00:00

Podstępy i fortele wojenne

książka
Oceń jako pierwszy:
d2a9wp1
Podstępy i fortele wojenne
Rok wydania
Inne
Źródło: Inne

1294 rok p.n.e. Ramzes II prowadzi swoją armię na twierdzę Hetytów. Wyprawa kończy się klęską, bo Egipcjanie zostają wciągnięci w zasadzkę.
1991 rok n.e. Saddam Husajn spodziewa się, że wojska koalicji uderzą od strony Zatoki Perskiej. Atrapy sprzętu wojskowego i fałszywe wiadomości radiowe wprowadzają Irakijczyków w błąd, bo zwycięski atak następuje w zupełnie innym miejscu.

Stosowanie podstępu na polu bitwy jest równie stare, jak sama wojna. Ta książka pokazuje fortele wojenne na lądzie, morzu i w powietrzu od starożytności po czasy współczesne. Wojny Cezara w Galii, wyprawy krzyżowe, rozgrywki o władzę renesansowych książąt, kampanie napoleońskie, wojny światowe - podczas wszystkich tych konfliktów walczący usiłowali różnymi sposobami zmylić przeciwnika. Dezinformacja, fałszerstwo, mistyfikacja, kamuflaż - to tylko część arsenału wojennych blefów. Dziś, gdy najważniejsza stała się wywiadowcza "bitwa na informacje", rozwój techniki dostarcza nowych możliwości oszukania wroga. Jon Latimer ? brytyjski historyk, wykładowca University of Wales, autor poczytnych książek poświęconych historii militarnej, takich jak Alamein, Burma: The Forgotten War, 1812: War with America, przez wiele lat służył w armii brytyjskiej

Podstępy i fortele wojenne
Wymiary

165x240

Oprawa

1

Liczba stron

336

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a9wp1
d2a9wp1
d2a9wp1
d2a9wp1

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj