Trwa ładowanie...
dezbies
23-06-2014 00:00

Podstęp

książka
Oceń jako pierwszy:
dezbies
Podstęp
Tytuł oryginalny

Deception: Spies, Lies And How Russia Dupes The West

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Wladcy szpiegów z Kremla i ze stolic Zachodu rywalizują o dominację od niemal stulecia – od czasu schwytania przez bolszewików pracującego na dla brytyjskiego wywiadu Sidney’a Reilly’ego, nazywanego Asem szpiegów (1925 rok) po deportowanie ze Stanów Zjednoczonych za szpiegosto na rzecz Rosji Anny Chapman - Rudej spod łóżka (2010 rok).
W Wielkim kłamstwie Edward Lucas ujawnia prawdziwe dzieje Chapman i jej kolegów. Opisuje on ich tajne misje w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale też odsłania kulisy polowania na szpiegów, które doprowadziło do ich upadku. Rzuca światło na nieznane triumfy i klęski zachodnich wywiadów w latach Zimnej Wojny, które dały fundament szpiegostwu przemysłowemu i politycznemu w dzisiejszych czasach. O dziejach szpiegowskich wojen po rozpadzie ZSRR opowiada na podstawie rozmów, które jako jedyny autor przeprowadził z najważniejszą „wtyczką” Rosji w NATO, Hermanem Simmem. Ujawnia też straszliwe losy moskiewskiego prawnika, Siergieja Magnickiego, który odważył się rzucić wyzwanie rządzącej w stolicy Rosji mafii.
Niegdyś płynącym z Moskwy zagrożeniem był komunizm. Dziś, zdaniem autora, są nim siłowiki – byli pracownicy radzieckiej bezpieki i bezlitośni ludzie siły. Wielkie kłamstwo to lektura dla każdego, kto jest gotów odkryć, jakie wyzwanie stanowią oni dla świata. I dla własnego narodu.

Podstęp
Numer ISBN

978-83-63993-73-3

Wymiary

155x235

Gatunek

Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

368

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dezbies
dezbies
dezbies