Trwa ładowanie...
d2bl827
15 kwietnia 2010, 00:00

Podstawowe zagadnienia psychologii religii

książka
Oceń jako pierwszy:
d2bl827
Inne
Źródło: Inne

Autorzy, eksperci z różnych ośrodków naukowych dostarczają w niej fachowej wiedzy na temat złożonego fenomenu religijności. Ukazanie funkcji pełnionych przez religię w życiu psychicznym i społecznym człowieka; wyjaśnienie fenomenu religii od strony subiektywnych przeżyć, zachowań i osobistych wierzeń religijnych danej osoby; pokazanie struktury aspektów życia religijnego, ich właściwości i związków z wieloma elementami osobowości jednostki oraz przedstawienie dynamiki religijności, z jej przemianą związaną z całokształtem rozwoju procesów poznawczo-emocjonalnych człowieka - to tylko niektóre z ważniejszych problemów poruszanych w tej publikacji.

Książka jest znakomitym przykładem opracowania, które traktując o ważnych problemach, jest zrozumiałe nie tylko dla specjalistów. Sięgnąć po nią powinni zarówno wykładowcy psychologii religii, jak i pedagodzy, filozofowie, duszpasterze, studenci oraz osoby zainteresowane tą ważną dziedziną nauki.

Podstawowe zagadnienia psychologii religii
Wymiary

155x230

Oprawa

6

Liczba stron

672

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bl827
d2bl827
d2bl827
d2bl827

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj