Trwa ładowanie...
dji5jv9
04-05-2012 00:00

Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem

książka
Oceń jako pierwszy:
dji5jv9
Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem
Tytuł oryginalny

In Praise of Slowness: How A Worldwide Movement Is Challenging the Cult of Speed

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

Takie są właśnie konsekwencje naszej obsesji szybkości i oszczędzania czasu – wściekłość na drodze, wściekłość w samolocie, wściekłość na zakupach, wściekłość w związku, wściekłość w biurze, wściekłość na wakacjach, wściekłość na siłowni. Szybkość sprawia, że żyjemy we wściekłych czasach – pisze w Pochwale powolności Carl Honoré i poszukuje lekarstwa na tę przypadłość, wędrując od warsztatów seksu tantrycznego w Londynie, przez nowojorskie studio ćwiczeń metodą SuperSlow, po Włochy, ojczyznę Slow Food oraz ruchu Powolnych Miast.

Zabawnie i zajmująco pokazuje, jak dzięki filozofii Powolności możemy wieść życie pełniejsze i bogatsze, ani w tempie geparda, ani w tempie żółwia, lecz w swoim własnym.

Pochwała powolności przedstawia nam różne metody wyzwolenia się od tego, co Baudelaire nazywał „straszliwym ciężarem czasu”, od złudzenia w stylu Matrixa, które przekonuje, że nie mamy wyboru.

„Washington Post”

To No Logo swojej epoki. Ta osobliwie wciągająca książka będzie objawieniem dla wszystkich, którzy zapomnieli, jak to jest oczekiwać na coś, a później cieszyć się, gdy to coś nadejdzie.

„Glasgow Herald”

Pochwała powolności. Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem
Numer ISBN

978-83-89933-23-2

Wymiary

125x205

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Psychologia,Poradniki,Socjologia

Oprawa

1

Liczba stron

310

dji5jv9

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji5jv9
dji5jv9
dji5jv9