Trwa ładowanie...

Po tekście TVP Info nie chciało jej się żyć. "Natężenie szczucia kompletnie mnie przerosło"

Janina Bąk w tym roku została nagrodzona w plebiscycie Korony Równości za to, co robi dla społeczności LGBT+. Niedługo później na portalu TVP Info pojawił się tekst szkalujący autorkę książek i popularną blogerkę. - Przez 5 dni nie chciało mi się żyć - mówi dziś.

Share
Janina Bąk na uroczystym wręczeniu Korony Równości 2021 Janina Bąk na uroczystym wręczeniu Korony Równości 2021 Źródło: East News, fot: Piotr Molecki
d3u1vtp

Janina Bąk to autorka facebookowego bloga "Janina Daily", nauczycielka akademicka, autorka książki "Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?", a także aktywistka. Janina brała udział w protestach, jakie przetoczyły się przez Polskę po aresztowaniu Margot, aktywnie wspiera społeczność LGBT+ w Polsce. Za swoje działania nagrodzoną ją Koroną Równości w tegorocznym plebiscycie organizowanym przez Kampanię Przeciw Homofobii.

13 września 2021 r. na stronie TVP Info pojawił się tekst: "Dlaczego Plus współpracuje z kobietą, która chce jeb... 50 proc. Polaków za inne poglądy? Kontrowersje po słowach Bąk". W wywiadzie z Patrykiem Chilewiczem opowiedziała, jakie były tego konsekwencje.

Zobacz też: Maneskin dla WP. Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Janina w rozmowie z Patrykiem Chilewiczem na jego youtube'owym kanale opisała dwie sytuacje, które wywołały sporo zamieszania w mediach. Pierwsza dotyczyła InstaStories o udostępnionym przez Przemysława Saletę zdjęciu z kobietą w kryzysie bezdomności. Bąk zarzucano w mediach plotkarskich, że nie odniosła się do sprawy szykanowania kobiety, choć została oznaczona na Stories.

d3u1vtp

Druga sytuacja miała znacznie poważniejsze dla niej konsekwencje. Jesienią tego roku wygrała w plebiscycie Korony Równości. TVP Info, jak przyznaje, wycięło część jej przemówienia i zrobiło o tym materiał, który udostępnił także jeden z posłów Solidarnej Polski.

- To było piekło na ziemi. W godzinę musiałam zbanować tysiąc osób. Cała moja firma stała. Mój mąż nie pracował. Wszyscy banowali - opowiada.

- Natężenie szczucia kompletnie mnie przerosło. Nigdy się z czymś takim nie spotkałam. Przez 5 dni nie chciało mi się żyć - przyznaje w rozmowie.

- Jak się otrząsnęłam to stałam się jeszcze bardziej wk…wiona i zdeterminowana. Pomyślałam sobie: "Janina, na ciebie szczuto przez trzy dni. Tak, było to nie do zniesienia, bo żaden człowiek nie powinien czegoś takiego przeżywać, ale na społeczność LGBT szczują od lat". Może to frazes, że stałam się silniejsza i nie do końca tak jest, bo jak się to powtórzy, to znów rozpadnę się na milion kawałków, ale na pewno stałam się bardziej zdeterminowana - dodała.

d3u1vtp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3u1vtp
d3u1vtp