Trwa ładowanie...
d43afh5
d43afh5

Plotka, czyli oparte na faktach

książka
Oceń jako pierwszy:
Plotka, czyli oparte na faktach
Tytuł oryginalny

Based on True Story

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
00080D8A_original_5C7520ECFD33B844.jpg
Inne

Augusta Price słynie w Anglii z serialowej roli ciapowatej kelnerki, ale też ze swoich publicznych wpadek po pijanemu. Obecnie nie ma pracy, żadnego kontaktu z synem, a na dodatek kończą jej się środki uspokajające. Zdołała jednak zaliczyć całkowicie niespodziewany sukces wydawniczy, publikując swoje wspomnienia (oparte na faktach… choć jedynie bardzo luźno).

Kiedy Augusta dowiaduje się od Frances Bleeker – niezbyt przebojowej amerykańskiej dziennikarki prasy brukowej – że mężczyzna, z którym kiedyś łączył ją romans, napisał autobiografię, wpada w przerażenie. Obawia się, że jej życiowa historia zostanie obnażona jako stek kłamstw, którym w rzeczywistości jest. Wyrusza więc w podróż z Londynu do Kalifornii, by zemścić się na dawnym kochanku, i angażuje do pomocy niechętnie do całej wyprawy nastawioną Frances.

„Plotka, czyli oparte na faktach” to intrygująca przygoda dwóch całkowicie różnych kobiet, które podróżując od jednego pokoju hotelowego (i minibarku) do drugiego, zawierają zaskakującą przyjaźń. To dowcipna powieść o świecie celebrytów, mediach, prawdzie, kłamstwach i ich konsekwencjach, o fikcji – tej, którą wmawiamy sobie, i tej, którą opowiadamy otoczeniu.

Plotka, czyli oparte na faktach
Numer ISBN

978-83-7961-217-8

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

360

Podziel się opinią

Share
d43afh5
d43afh5
d43afh5
d43afh5