Trwa ładowanie...
d2cisqo
30-03-2022 12:00

Plac Senacki, 6 PM

książka
Oceń jako pierwszy:
d2cisqo
Plac Senacki, 6 PM
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Niekwestionowany mistrz powieści szpiegowskiej powraca z zupełnie nowym thrillerem o narodzinach imperium Putina.
Październik 1990 roku. Z bazy Zapadnaja Lica na dalekiej północy wypływa najpotężniejszy radziecki okręt podwodny Dymitr Doński. Dowodzi nim kapitan Golicyn. Śledzi ich brytyjski okręt podwodny. Niespodziewanie „Dymitr Doński” wypływa z Oceanu Lodowatego na Atlantyk. Wszczyna tym alarm w NATO, Waszyngtonie i Londynie, bo okręt ma na pokładzie atomowy arsenał, który może zachwiać równowagą siły i zniszczyć Stany Zjednoczone.
W głębinach Atlantyku dochodzi do zdarzenia, które elektryzuje CIA i MI6. Zachód jest zaskoczony, bo w ZSRR przy władzy jest Gorbaczow, głasnost, pieriestrojka, nastąpił koniec zimnej wojny. Waszyngton i Londyn chcą ustalić, co się stało i dlaczego. Być może odpowiedź znajduje się w ambasadzie radzieckiej w Helsinkach. Londyn kieruje tam z Kairu swojego doświadczonego oficera Martina.
Rozpoczyna się gra wywiadów, w której uczestniczy Martin z MI6, pułkownik Portnoy z KGB i Seppo z fińskiego Supo, a w tle odbywa się upadek Związku Radzieckiego i narodziny imperium Putina.
Powieść Severskiego to ukłon w stronę miłośników Polowania na Czerwony Październik. Dzięki wywiadowczemu doświadczeniu autor odkrywa przed czytelnikami tajniki pracy służb.

Plac Senacki, 6 PM
Numer ISBN

978-83-8252-380-5

Wymiary

135x210

Oprawa

twarda

Liczba stron

568

Język

polski

d2cisqo

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cisqo
d2cisqo
d2cisqo
d2cisqo