Trwa ładowanie...
d2d96f6
15-04-2010 00:00

Pisarze jezuiccy w Polsce (wiek XVI-XIX). Studia i materiały

książka
Oceń jako pierwszy:
d2d96f6
Pisarze jezuiccy w Polsce (wiek XVI-XIX). Studia i materiały
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Profesor Jerzy Starnawski należy do najbardziej znanych historyków literatury polskiej. Jego prace charakteryzuje doskonały warsztat, gruntowna metodyka naukowa i wyjątkowa zdolność tworzenia syntez.

Jak wskazuje jego bogaty dorobek naukowy, jest przede wszystkim historykiem polskiej tradycji literackiej opartej na wzorach klasycznych. Publikacja ukazuje się w serii Klasycy jezuickiej historiografii obejmującej opracowania czołowych historyków zajmujących się dziejami kultury i literatury jezuickiej.

Rodzi się pytanie, czy profesor Starnawski jest takim klasykiem jezuickiej historiografii? Niewątpliwie tak. Od wczesnej młodości a szczególnie w czasie pracy w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zbliżył się do grona jezuitów, których z pietyzmem wymienia w swoim słowie wstępnym, i poznał bliżej jezuickiego ducha. Zakon zawdzięcza mu zresztą udział w reaktywacji jezuickiej biblioteki bobolańskiej po drugiej wojnie światowej.

Pisarze jezuiccy w Polsce (wiek XVI-XIX). Studia i materiały
Numer ISBN

978-83-7318-958-4

Wymiary

165x240

Gatunek

Kultura i sztuka

Oprawa

6

Liczba stron

624

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d96f6
d2d96f6
d2d96f6
d2d96f6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj