Trwa ładowanie...
d4ie2mh

Piotr Żyłka

zylka.blog.deon.pl
Źródło: zylka.blog.deon.pl

Piotr Żyłka jest dziennikarzem przede wszystkim chrześcijańskim, co widać w jego codziennej działalności. Wychowany przez dominikanów, w wolnym czasie aktywnie pomoże w bezdomności.

Piotr Żyłka – życiorys zawodowy

Piotr Żyłka jest dziennikarzem, pracującym obecnie w jezuickim Wydawnictwie WAM, redaktorem naczelnym oraz publicystą w deon.pl. Ma na koncie publikacje w ”Radiu Watykańskim”, ”Tygodniku Powszechnym” czy ”Życiu Duchowym”. Występował także w takich programach telewizyjnych, jak TVN, TVP1, Polsat oraz w licznych programach radiowych. Żyłka zajmuje się grafiką, marketingiem, mediami społecznościowymi, prowadzi bloga, współtworzy i współprowadzi takie projekty społecznościowe, jak np. Zupa na Plantach, Sakrowpadki, faceBóg czy nasz rodzimy profil papieża na Facebooku. Piotr Żyłka chętnie pomaga osobom bezdomnym. Ponadto czynnie pracuje z młodzieżą na rekolekcjach, festiwalach czy konferencjach.

Piotr Żyłka – książki

Piotr Żyłka pisze o Bogu dla ludzi, a ten sposób przekazu odpowiada czytelnikom. Rozmawiał chociażby z nieżyjącym już onkocelebrytą, księdzem Janem Kaczkowskim, a z równą pasją pisze ponadto o papieżu Franciszku. Zrobił z nim także hipsterskie notatniki.

Piotr Żyłka jest m.in. laureatem Nagrody dziennikarskiej Ślad (2014), a do tej pory wydał łącznie 3 pozycje wydawnicze.

d4ie2mh

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ie2mh
d4ie2mh
d4ie2mh