Trwa ładowanie...
d3vphl4

Piotr Wereśniak

Scenarzysta i reżyser. Absolwent Wydziału Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował także reżyserię filmowo-telewizyjną na Uniwersytecie Śląskim. W 1992 roku zdobył nagrodę specjalną magazynu „Film” na ogólnopolskim konkursie na pomysł filmowy, zorganizowanym przez Agencję Scenariuszową. Po uzyskaniu stypendium Agencji dwa lata pracował nad scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego opartego na zwycięskim pomyśle (projekt nie doczekał się realizacji).
Autor scenariusza "Kilera" i dialogów do "Pana Tadeusza", twórca filmów "Zakochani", "Stacja", "Zróbmy sobie wnuka" i "Nie kłam, kochanie". Współtwórca popularnych seriali telewizyjnych: "Kryminalni", "Na dobre i na złe" , "M jak Miłość", "Barwy szczęścia".
Doceniany i nagradzany przez publiczność i filmowców: w 1999 otrzymał nagrodę główną Hartley-Merrill Award za scenariusz na Międzynarodowym Konkursie na Scenariusz, w 2001 Nagrodę Publiczności Cierlickiego Lata Filmowego, a w 2004 Złoty Granat na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. Po dziesięciu latach pracy w filmie postanowił zrobić coś bez pomocy ekipy i napisał powieść.

Piotr Wereśniak
Bibliografia
d3vphl4

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vphl4
d3vphl4
d3vphl4
d3vphl4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj