Trwa ładowanie...
d14bm2a

Piotr Nisztor

Piotr Nisztor jest polskim dziennikarzem śledczym związanym z czołowymi tytułami prasowymi w Polsce.

Piotr Nisztor – biografia

Piotr Nisztor urodził się w 1984 roku. Jest absolwentem studiów dziennikarskich Instytutu Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 2008 roku obronił pracę magisterską, która podejmowała temat historii polskiej żandarmerii wojskowej oraz jej norm etycznych.

Piotr Nisztor – praca dziennikarska

Swoją karierę dziennikarską Piotr Nisztor rozpoczął w tygodnikach o różnej tematyce. Spośród nich warto wymienić „Niedzielę”, „Nowe Mazowsze” czy „Tylko Piłka”. W kolejnych latach publikował także gazetach codziennych, między innymi w „Życiu”, „Życiu Warszawy”, „Dzienniku” i „Gazecie Polskiej”. Od 2007 do 2012 roku Piotr Nisztor współpracował z „Rzeczpospolitą”.

Jesienią 2009 roku Piotr Nisztor prowadził magazyn śledczy „Na tropie” emitowany na antenie TVP1. W dalszym ciągu jednak współpracował z prasą. Na przełomie 2013 i 2014 roku był redaktorem naczelnym tygodnika „7 Dni Puls Tygodnia”. Do końca 2014 roku natomiast publikował swoje artykuły w tygodniku „Wprost”.

W 2015 roku Piotr Nisztor powrócił do „Gazety Polskiej”. Ponadto nawiązał współpracę z portalem niezalezna.pl, a także Telewizją Republika, na antenie której prowadzi pogram „Rozmowa ściśle jawna”.

Piotr Nisztor – nagrody i wyróżnienia

Za swoją pracę w charakterze dziennikarza śledczego Piotr Nisztor otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Został między innymi nominowany do nagrody MediaTory za ujawnienie na łamach „Rzeczpospolitej” w lipcu 2008 roku nagrań rozmowy między Jackiem Karnowskim, ówczesnym prezydentem Sopotu, a pewnym przedsiębiorcą. W czasie konwersacji miało dojść do złożenia propozycji korupcyjnej ze strony samorządowca.

Nagrodę Grand Press w kategorii news, a także nominację do Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego przyniosła Piotrowi Nisztorowi publikacja w 2014 roku treści taśm w pierwszej odsłonie tzw. afery podsłuchowej. Wcześniej Piotr Nisztor jeszcze dwukrotnie otrzymał nagrodę Grand Press: w 2008 roku za ujawnienie umorzenia spółce J&S Energy kary finansowej przez wicepremiera Waldemara Pawlaka, a także w 2012 roku za serię artykułów na temat nagrań kontrowersyjnych rozmów między politykami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Piotr Nisztor - książki

Piotr Nisztor jest autorem kilku książek nawiązujących do jego pracy w charakterze dziennikarza śledczego. Na rynku wydawniczym ukazały się pozycje książkowe takie jak „Kto naprawdę ich zabił?” nawiązująca do katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku w 2010 roku, „Skoki na banki” o transformacji sektora finansowego w Polsce w ostatnich kilku dekadach, a także „Jak rozpętałem aferę taśmową”.

Poza tym Piotr Nisztor napisał wraz z Wojciechem Dudzińskim książkę „Nietykalni” o procesie prywatyzacyjnym w Polsce lat 90. oraz Cezarym Bielakowskim publikację „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”.

d14bm2a

Podziel się opinią

1
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14bm2a
d14bm2a
d14bm2a
d14bm2a

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj