Trwa ładowanie...
d1beugj

Piotr Kowalski

Piotr Kowalski był cenionym w środowisku nauk społecznych profesorem uniwersyteckim, historykiem, filologiem, autorem licznych książek z kręgu swoich zainteresowań badawczych.

Piotr Kowalski – życiorys

Piotr Władysław Kowalski przyszedł na świat w 1952 roku. Był absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, z którym był silnie związany szczególnie pod koniec życia. Tam również doktoryzował się w 1984 roku, a habilitację zdobył już 7 lat później w Opolu. Następnie przyszła kolej na tytuł profesora zwyczajnego (1999). Piotr Kowalski pracował jako wykładowca łącznie na 3 uniwersytetach na kilku wydziałach, gdzie był recenzentem i opiekunem prac doktorskich i habilitacyjnych, lubianym przez swoich studentów i niejednokrotnie nagradzanym w miejscach pracy. Należał także do Rady Naukowej pisma akademickiego, kwartalnika ”Kultura popularna”, był członkiem Polskiej Akademii Nauk i Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Profesor Piotr Kowalski zmarł w wyniku rozległych zawałów. Ich siła spowodowała nieodwracalne zmiany i nieodżałowaną w środowisku uniwersyteckim śmierć 59-latka.

Piotr Kowalski – kariera i książki

Zainteresowania badawcze profesora Piotra Kowalskiego skupiały się na zagadnieniach związanych z kulturą staropolską, historią komunikacji czy literatury, teorią kultury, badaniami kulturoznawczymi oraz folklorystycznymi, a także kulturą magiczną i ludową. Interesowały go również czasy współczesne, nie tylko kultura staropolska, był tez krytykiem kultury. Książki i artykuły naukowe profesora były wysoko oceniane nie tylko w środowisku akademickim. Spod pióra Piotra Kowalskiego wyszła łącznie 20 pozycji książkowych (począwszy od roku 1988) oraz 300 artykułów naukowych. Pracował także jako redaktor, opiniodawca, ekspert na konferencjach i seminariach.

d1beugj

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1beugj
d1beugj
d1beugj