Trwa ładowanie...
d1l1wlh

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski jest pracownikiem naukowym na uniwersytecie, prowadzącym zajęcia oraz recenzującym prace.

Piotr Chmielewski – życiorys

Piotr Chmielewski jest polskim socjologiem, który wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata był zatrudniony w tamtejszym Instytucie Socjologii, a habilitację zdobył tam w 2012 roku. Aktualnie doktor habilitowany Piotr Chmielewski zajmuje stanowisko kierownika Zakładu Socjologii w Katedrze Nauk Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, a dodatkowo jest również wicedyrektorem w Kolegium Zarządzania i Finansów.

Piotr Chmielewski – książki

Piotr Chmielewski interesuje się pod kątem badawczym wieloma dziedzinami naukowymi, dosyć swobodnie krążącymi wokół branży socjologicznej. Działki te to przede wszystkim: teorie w naukach społecznych, zarówno klasyka, jak i te bardziej nam współczesne, zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w życiu społecznym oraz szeroko pojęte badania społeczności lokalnych. Z jednej z książek Piotra Chmielewskiego, która ukazała się na rynku literackim w Polsce w 2011 roku nakładem Poltext Wydawnictwo, wynikają dosyć wyraźne inspiracje twórczością laureatki Nagrody Nobla z ekonomii, Elinor Ostrom, z którą polski socjolog blisko współpracował przez kilka lat.

d1l1wlh

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh
d1l1wlh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj