Trwa ładowanie...
d6tgy4a
14-09-2023 16:20

Piekło i metal. Historia zespołu Kat

książka
Oceń jako pierwszy:
d6tgy4a
Piekło i metal. Historia zespołu Kat
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Prawda to metal i piekło! – głosił Roman Kostrzewski. Sprawdźcie sami, czy miał rację.

Kat to zespół, który wielu zamyka w szufladce z etykietą „satanizm”. Zdefiniowanie tej jednej z najważniejszych polskich grup metalowych wymaga jednak o wiele więcej słów, o czym przekonacie się, czytając tę książkę. A w niej:

szaleństwa muzyków Hanoi Rocks i Kata podczas wspólnej trasy;
opis koncertów z Metallicą w katowickim Spodku i legendarnych występów w Jarocinie;
kulisy nagrań, m.in. albumu Oddech wymarłych światów – zestawianego przez krytyków na równi z kultowym Master of Puppets;
rytualne morderstwo i obrona przed zarzutami;
analiza ostatecznego rozłamu w 2004 roku.

Mateusz Żyła zabierze Was w podróż po czterech dekadach wzlotów i upadków zespołu – będzie to opowieść o sukcesie i uwielbieniu fanów, ale też o niespełnionych ambicjach i porażkach; o zaklinaniu szarej rzeczywistości PRL-u diabolicznym tańcem; o walce i napięciach pomiędzy Katem a TSA; o bezkompromisowym przeciwstawianiu się zakłamaniu Kościoła; o muzycznym porozumieniu dusz oraz o konflikcie, którego nie złagodziła nawet śmierć.

Autor dotarł do większości członków Kata, ich rodzin, (nie)przyjaciół, byłych menedżerów i wielu znanych postaci ze środowiska muzycznego. Z tych opowieści wyłania się obraz zespołu, który miał wszelkie atuty potrzebne do tego, by zrobić światową karierę. Zespołu, który na przestrzeni 40 lat działalności tworzyli niebanalni muzycy, mający odwagę grać iście piekielne dźwięki, a jednocześnie silne osobowości, które – niestety – nie zawsze potrafiły postawić muzykę ponad wszystkim.

Piekło i metal. Historia zespołu Kat
Numer ISBN

978-83-8330-157-0

Wymiary

165x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

656

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a