Trwa ładowanie...
d1urn7w
19-10-2015 00:00

Perfidia

książka
Oceń jako pierwszy:
d1urn7w
Perfidia
Tytuł oryginalny

Perfidia

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

6 grudnia 1941 roku. Stany Zjednoczone w przededniu II wojny światowej. Ostatnie nadzieje na pokój gasną, gdy japońskie samoloty bombardują Pearl Harbor. Wybucha wojenna zawierucha. Wokół miasta Los Angeles, które do tej pory było bezpieczną przystanią dla lojalnych Amerykanów japońskiego pochodzenia, zaciska się pętla nienawiści. Pierwsi Japończycy trafiają do obozów internowania.

Makabryczne zabójstwo japońskiej rodziny ściąga na miejsce zbrodni trzech mężczyzn i jedną kobietę. William H. Parker jest kapitanem wydziału policji Los Angeles. Parker pozostaje w ostrym konflikcie z sierżantem Dudley’em Smithem - irlandzkim emigrantem, byłym zabójcą IRA i raczkującym spekulantem, pragnącym czerpać zyski z wojny. Hideo Ashida jest policyjnym chemikiem, a jednocześnie jedynym Japończykiem na liście płac policji Los Angeles. Kay Lake to poszukująca przygód nowicjuszka.

To niezwykła opowieść o II wojnie światowej i Los Angeles, jakiej James Ellroy wcześniej nie napisał. Autor ukazuje bohaterów stojących na krawędzi otchłani, a jednocześnie u progu wielkiego rozwoju Ameryki.

Perfidia opisuje ten moment w sposób, który zapiera dech w piersi.

Perfidia
Numer ISBN

978-83-7999-346-8

Wymiary

145x205

Gatunek

Thriller,Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

880

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1urn7w
d1urn7w
d1urn7w