Trwa ładowanie...
d113obt
25 kwietnia 2013, 00:00

Pełnia życia. Nowe spojrzenie na kwestię szczęścia i dobrego życia

książka
Oceń jako pierwszy:
d113obt
Pełnia życia. Nowe spojrzenie na kwestię szczęścia i dobrego życia
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Martin Seligman, wieloletni prezes Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, przyczynił się do przełomu w psychologii i powstania nowego prądu naukowego i terapeutycznego znanego jako psychologia pozytywna. Wystąpił on do psychologów z apelem, aby swój tradycyjny cel - walkę z cierpieniem - uzupełnili o cel nowy: badanie tego, co nadaje życiu głębszy sens oraz tworzenie warunków, które pozwolą osiągać życiowy dobrostan.

Według Seligmana na dobrostan składają się:

  • Pozytywne emocje,
  • Pochłonięcie, czyli całkowite zaabsorbowanie wykonywanym zadaniem,
  • Sens, czyli poczucie przynależenia do czegoś, co uznajemy za większe od nas,
  • Poczucie osiągnięcia,
  • Pozytywne związki z innymi.. Ta książka też jest o tym i powinna sprawić, że życie tych, którzy zastosują się do jej zaleceń, stanie się lepsze.
Pełnia życia. Nowe spojrzenie na kwestię szczęścia i dobrego życia
Numer ISBN

978-83-7278-586-2

Wymiary

145x205

Gatunek

Psychologia,Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

432

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d113obt
d113obt
d113obt
d113obt

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj