Trwa ładowanie...
d45tvkx
d45tvkx
d45tvkx

Paweł Śpiewak

d45tvkx
pap_20091124_11D.jpg PAP/Paweł Kula

Profesor UW, historyk idei, socjolog, publicysta. Przez wiele lat zajmował się zachodnią, przede wszystkim liberalną i konserwatywną, myślą antytotalitarną i wolnościową. Obecnie wiele swoich studiów poświęcił zarówno teoriom demokracji, jak i jej funkcjonowaniu w Polsce, w krajach postkomunistycznych i zachodnich. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa.

Opublikował między innymi książki „Ideologie i obywatele”, „W stronę wspólnego dobra”, „Spory o Polskę”, „Anti-Totalitarismus. Eine Polnische Debatte”.

Stale współpracuje między innymi z „Przeglądem Politycznym”, „Res Publiką”, „Wprost”, „Życiem Warszawy”. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa, jak i tradycji biblijnej.

d45tvkx
d45tvkx

Podziel się opinią

Share
d45tvkx
d45tvkx
d45tvkx
d45tvkx
d45tvkx