ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h

Paweł Śpiewak

Profesor UW, historyk idei, socjolog, publicysta. Przez wiele lat zajmował się zachodnią, przede wszystkim liberalną i konserwatywną, myślą antytotalitarną i wolnościową. Obecnie wiele swoich studiów poświęcił zarówno teoriom demokracji, jak i jej funkcjonowaniu w Polsce, w krajach postkomunistycznych i zachodnich. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa.

Opublikował między innymi książki „Ideologie i obywatele”, „W stronę wspólnego dobra”, „Spory o Polskę”, „Anti-Totalitarismus. Eine Polnische Debatte”.

Stale współpracuje między innymi z „Przeglądem Politycznym”, „Res Publiką”, „Wprost”, „Życiem Warszawy”. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa, jak i tradycji biblijnej.

ycipk-jfrh1h
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-jfrh1h
ycipk-jfrh1h