Trwa ładowanie...
d4h5ecw

Paweł Śpiewak

PAP/Paweł Kula
Źródło: PAP/Paweł Kula

Profesor UW, historyk idei, socjolog, publicysta. Przez wiele lat zajmował się zachodnią, przede wszystkim liberalną i konserwatywną, myślą antytotalitarną i wolnościową. Obecnie wiele swoich studiów poświęcił zarówno teoriom demokracji, jak i jej funkcjonowaniu w Polsce, w krajach postkomunistycznych i zachodnich. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa.

Opublikował między innymi książki „Ideologie i obywatele”, „W stronę wspólnego dobra”, „Spory o Polskę”, „Anti-Totalitarismus. Eine Polnische Debatte”.

Stale współpracuje między innymi z „Przeglądem Politycznym”, „Res Publiką”, „Wprost”, „Życiem Warszawy”. Uważa, że poważne studia nad ideami politycznymi wymagają powrotu do wielkich tradycji, dlatego ważne są dla niego badania i wykłady poświęcone klasycznej filozofii polityki, greckiej idei wychowania i dobrego państwa, jak i tradycji biblijnej.

d4h5ecw

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h5ecw
d4h5ecw
d4h5ecw