Trwa ładowanie...
d1ez7is

Paweł Nowak

Paweł Nowak jest polskim językoznawcą, ekspertem w dziedzinie komunikacji językowej w sądownictwie, mediach i polityce.

Paweł Nowak – biografia

Paweł Nowak urodził się w 1968 roku. Od 1991 do 1999 roku pracował na stanowisku asystenta w Zakładzie Leksykologii i Pragmatyki Instytutu Filologii Polskiej UMCS w Lublinie. W 1999 roku obronił doktorat podejmujący temat języka publicystyki w Polsce lat 50. XX wieku. W tym samym roku objął funkcję adiunkta we wspomnianym zakładzie.

W 2009 roku Paweł Nowak rozpoczął współpracę z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, obejmując stanowisko adiunkta w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Niejednokrotnie był wykonawcą grantów Komitetu Badań Naukowych oraz stypendiów uczelnianych.

Paweł Nowak – praca dla mediów i polityki

Paweł Nowak współpracuje jako ekspert językowy z Radą Języka Polskiego. Zajmuje się głównie zagadnieniami komunikacji społecznej, urzędowej, interpersonalnej i masowej, języka mass mediów, retoryki oraz pragmatyki językowej. Doradza w zakresie języka i komunikacji sądom różnych instancji i prokuraturze, realizując się także naukowo jako wykładowca w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Paweł Nowak był konsultantem podczas kampanii informacyjnych w mediach przed wyborami w 2015 i 2016 roku. Współpracuje z lokalnym Radiem Lublin, Radiem Centrum, TVPInfo oraz Kurierem Lubelskim, a także ogólnokrajowymi tytułami takimi jak „Gazeta Wyborcza” czy „Newsweek”.

Paweł Nowak – wyróżnienia i nagrody

Jako wykładowca Paweł Nowak został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Rektora UMCS w 1999 i 2004 roku, a także Zespołową Nagrodą Rektora Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu i Zespołowym Wyróżnieniem Polskiej Akademii Umiejętności w 2005 roku. Paweł Nowak cieszy się również uznaniem studentów, o czym świadczy, chociażby dwukrotny tytuł najlepszego polskiego wykładowcy wyłanianego w plebiscycie tygodnika „Cogito”. Poza tym w 2006 roku otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

Paweł Nowak — książki

Paweł Nowak jest autorem wielu artykułów naukowych, a także ponad stu publikacji książkowych. Spośród nich warto wymienić, chociażby książkę „Manipulacja w języku” (2004) czy „O sztuce publicznego występowania i komunikacji społecznej” (2007).

d1ez7is

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ez7is
d1ez7is
d1ez7is
d1ez7is

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj