Trwa ładowanie...
d1l7ehr

Paula Hawkins

paulahawkinsbooks.com
Źródło: paulahawkinsbooks.com

Paula Hawkins jest autorką kilku powieści z cyklu komedii romantycznych pod pseudonimem Amy Silver. Sława nadeszła po zmianie stylu na bardziej poważny i mroczny.

Paula Hawkins - biografia

Paula Hawkins przyszła na świat w egzotycznym Zimbabwe na południu Afryki w rodzinie profesora ekonomii, pracującego również jako dziennikarz. Od czasu studiów Brytyjka mieszka w Londynie. Uczęszczała na zajęcia z ekonomii i filozofii oraz na nauki polityczne na prestiżowym Oksfordzie. Paula Hawkins interesowała się zagadnieniami biznesowymi i przez 15 lat pracowała jako dziennikarka, m.in. dla ”The Times” oraz jako freelancerka. Zaczytywała się w dziełach takich pisarek, jak Agata Christie, Donna Tartt czy Kate Atkinson.

Paula Hawkins - książki

Paula Hawkins jest autorką ”The Money Goddess”, poradnika ekonomicznego, przeznaczonego dla przedstawicielek płci pięknej. Szerszej publiczności znana jest z bestsellerowej książki ”Dziewczyna z pociągu” (Świat Książki Wydawnictwo), która sprzedała się w 50 krajach, w przeszło 40 językach, w prawie 20 mln egzemplarzy. Thriller Pauli Hawkins docenił nawet sam mistrz powieści grozy, Stephen King. W porównywanej do ”Zaginionej dziewczyny” z Benem Affleckiem i Rosamund Pike ekranizacji ”Dziewczyny z pociągu” z 2016 roku główną rolę zagrała Emily Blunt. Na na ekranie towarzyszyli jej m.in. Luke Evans, Edgar Ramirez i Justin Theroux. Kolejnym hitem sprzedaży wśród książek Pauli Hawkins było ”Zapisane w wodzie”, thriller psychologiczny z 2017 roku, szósta w kolejności wydana od 2001 roku książka.

Paula Hawkins
Data urodzenia

26.08.1972

Miejsce urodzenia

Harare, Zimbabwe

Bibliografia
d1l7ehr

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1l7ehr
d1l7ehr
d1l7ehr