Trwa ładowanie...
d241hfg
15-04-2010 00:00

Oswajanie nieskończoności. Historia matematyki

książka
Oceń jako pierwszy:
d241hfg
Oswajanie nieskończoności. Historia matematyki
Tytuł oryginalny

Taming the Infinite. The Story of Mathematics

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Nasze społeczeństwo nie mogłoby funkcjonować bez matematyki. Wiele zupełnie zwyczajnych dla nas osiągnięć – od mostów wiszących i Internetu po badanie kosmosu i giełdę papierów wartościowych – opiera się na matematycznych innowacjach.

Rozwój cywilizacji i postępy w matematyce szły ze sobą ramię w ramię. Dokonane przez Greków, Arabów i Hindusów przełomy w trygonometrii umożliwiły nawigację przez oceany i odkrycie nowych lądów. Telefony komórkowe nie mogłyby działać bez niezwykłej idei obliczeń w 10 wymiarach. Nawet odtwarzanie płyty DVD wiąże się z wykorzystaniem abstrakcyjnej algebry.

Ian Stewart przystępnie wyjaśnia rachunek różniczkowy dla określenia natury, ezoteryczną dziedzinę przestrzeni wyższego wymiaru czy zaskakujący świat teorii chaosu. Nigdy przy tym nie traci z oczu najważniejszego ze wszystkich pytań – w jaki sposób matematyka umożliwiła powstanie współczesnego świata.

Oswajanie nieskończoności. Historia matematyki
Numer ISBN

978-83-7648-265-1

Wymiary

165x235

Gatunek

Literatura popularnonaukowa,Matematyka

Oprawa

1

Liczba stron

288

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d241hfg
d241hfg
d241hfg
d241hfg

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj