Trwa ładowanie...
d18hvwx
04-09-2014 00:00

Ostatnia defilada

książka
Oceń jako pierwszy:
d18hvwx
Ostatnia defilada
Tytuł oryginalny

The Last Republic

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Sfałszowane dokumenty lub ich brak, zamknięte archiwa, wychowanie patriotyczne oparte na przeświadczeniu o wybitnej pokojowej roli Związku Radzieckiego i jego przywódców jako wyzwolicieli Europy od brunatnej dżumy. Oto obraz współczesnej rosyjskiej historii XX wieku.

Wiktor Suworow wskazuje nam na rażące nieścisłości w „dokumentach” mających ukazać światu posągowy wręcz monumentalny obraz państwa wyzwolicieli najpierw w Hiszpanii, a potem w Czechosłowacji i Polsce. Ukazuje kulisy dyplomatycznych zabiegów „opóźniania” wybuchu wojny.

Jakie ukryte motywy kierowały Stalinem, gdy podejmował nielogiczne na pierwszy rzut oka decyzje? Co było przyczyną tej sromotnej klęski, której doznała Armia Czerwona w pierwszych dniach wojny? Dlaczego najpotężniejsza armia świata, zaopatrywana przez szereg mocarstw nie podołała przeciwnikowi kilkakrotnie słabszemu od niej?

Autor wytyka błędy, ukazuje kłamstwa, zmuszając czytelnika do refleksji nad wojną w zgoła innym stylu niż czynił to Marszałek Zwycięstwa Gieorgij Żukow, który obok Stalina i Mołotowa jest jednym z bohaterów tej książki.

Ostatnia defilada
Numer ISBN

978-83-7510-173-7

Wymiary

130x200

Gatunek

Historia powszechna,Eseje,Historia powszechna,Eseje

Oprawa

6

Liczba stron

400

Inne wydania

Poznań - 2014-09-01

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18hvwx
d18hvwx
d18hvwx