Trwa ładowanie...
duveyg9

Ostatni samuraj. Rozmowy o generale Petelickim

książka
duveyg9
Oceń jako pierwszy:
Ostatni samuraj. Rozmowy o generale Petelickim
Rok wydania
Autorzy
978-83-7554-707-8.jpg
"__wlasne

Generał Sławomir Petelicki, twórca jednostki specjalnej GROM w oczach rodziny, przyjaciół i podwładnych.

Kilkanaście wyjątkowych, nigdy wcześniej nie publikowanych rozmów o generale Petelickim.

Poznajemy generała jako nastolatka, niesfornego rozrabiakę wzbudzającego respekt na podwórku i w szkole, od dzieciństwa zakochanego w służbach specjalnych i Jamesie Bondzie. Potem studenta prawa, oficera wywiadu działającego w Stanach Zjednoczonych i Szwecji, wreszcie widzimy go w roli swego życia – twórcy i pierwszego dowódcy jednostki specjalnej GROM.

Wiele w tych opowieściach anegdot, zabawnych historii z dzieciństwa i dorosłego życia generała, prób odpowiedzi na pytania, co tak naprawdę stało się 16 czerwca 2012 roku, wreszcie wiele przemyśleń na temat przemijającego czasu.

Ta książka jest także próbą pokazania Polski ostatnich 40 lat – przemian zachodzących w kraju, politycznych zawirowań i splątanych ludzkich losów, bo przecież bywało i tak, że przyjaciele z podwórka stawali po latach po dwóch różnych stronach barykady.

O Sławomirze Petelickim mówią m. in. jego brat Janusz Petelicki, żona Agnieszka, Gromosław Czempiński, Michał Komar, Wojciech Brochwicz, Romuald Szeremietiew, Henryk Socha, Krystyna Demska-Olbrychska i Daniel Olbrychski, Maryla Rodowicz, Aleksander Makowski, Vincent. V. Severski i żołnierze GROM.

duveyg9
Ostatni samuraj. Rozmowy o generale Petelickim
Numer ISBN

978-83-7554-707-8

Wymiary

135x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Wywiady

Oprawa

1

Liczba stron

432

Podziel się opinią

Share
duveyg9
duveyg9
duveyg9
duveyg9