Trwa ładowanie...
d5f7fxc

Ostatni portret Melanii

książka
d5f7fxc
Oceń jako pierwszy:
Ostatni portret Melanii
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Seria
Ostatni portret Melanii
Materiały prasowe

Pierwsza część trylogii „Ostatnie”

Artysta malarz Igor Żurek i księgowa Melania Łucka tworzą szczęśliwą parę. Mieszkają w domu nad jeziorem. W pewien sierpniowy poranek Igor budzi się i spostrzega, że Melania zniknęła. Rozpoczyna poszukiwania, które stopniowo ujawniają drugie dno ich związku. Jak się okazuje, Igor i Melania skrywają kilka mrocznych sekretów.
W zwariowanej podróży Żurkowi towarzyszy Nikola Napiecek, miłośniczka różowych skuterów, kolczyków w nosie i osobliwych opowieści.
Bohaterką książki jest również słynna pisarka Sandra Sauer. Wielbicielkami jej powieści są Melania i Nikola. Dla Igora zaś fenomen poczytnej autorki jest równie niezrozumiały jak zniknięcie Melanii.

Autorka bawi się motywami rodem z kultury masowej i stereotypowymi cechami „literatury kobiecej”. Żartobliwy styl, plejada barwnych, świetnie sportretowanych postaci i ich życiowe perypetie pokazują jednak, że powieści dla kobiet, traktowane w Ostatnim portrecie Melanii z przymrużeniem oka, mogą skłaniać czytelniczki do głębszych refleksji: jak przeżywać stratę, jak szukać siły w sobie, jak dążyć do celu.

d5f7fxc
Ostatni portret Melanii
Numer ISBN

978-83-8062-281-4

Wymiary

128x197

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

344

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d5f7fxc
d5f7fxc
d5f7fxc
d5f7fxc
d5f7fxc