Trwa ładowanie...
d1g260n
06-08-2012 00:00

Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem

książka
Oceń jako pierwszy:
d1g260n
Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem
Tytuł oryginalny

L'ultimo esorcista: La mia battaglia contro Satana

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kiedy ktoś wybiera numer do biura ojca Amortha, słyszy po drugiej stronie chrypliwy głos automatycznej sekretarki: „W celu uzyskania porady należy przesłać następujące orzeczenia lekarskie i psychiatryczne…”. Następuje lista badań klinicznych. Dopiero po sprawdzeniu tych specjalistycznych ekspertyz kapłan decyduje, czy przyjąć domniemanego opętanego.

W wieku 86 lat, mając za sobą 160 tysięcy przeprowadzonych egzorcyzmów, ten cieszący się największym autorytetem w Kościele katolickim egzorcysta opowiada o swoim długim życiu, które upłynęło mu na walce z szatanem. Z jego szczerych wyznań wyłaniają się pewne niepokojące szczegóły: szatan zamieszkuje w pomieszczeniach Watykanu; zniknięcie Emanueli Orlandi jest tajemnicą, której wyjaśnienie wymagałoby przeprowadzenia dochodzenia w Watykanie, a nie na zewnątrz; magia, spirytyzm i zabobon kryją się za zabójstwem zakonnicy z Chiavenny oraz innymi bestialskimi morderstwami popełnionymi przez nastolatków, takich jak Erika i Omar; rośnie liczba zjawisk, w których ofiarami opętania przez mroczne siły padają dzieci; walka ze Złym, zapoczątkowana u zarania świata, będzie trwała aż do jego kresu, ale obecnie jesteśmy na etapie końcowej batalii.
W swej długiej opowieści ojciec Amorth stawia wreszcie wstrząsający zarzut: Współczesny człowiek nie wierzy już w istnienie szatana, biskupi nie mianują egzorcystów w swoich diecezjach i brakuje młodych księży, gotowych nauczyć się doktryny i praktyki uwalniania dusz. Ostatni egzorcysta nie ma spadkobierców, ale nie można opuścić pola walki z siłami ciemności.

Ostatni egzorcysta. Moja walka z szatanem
Numer ISBN

978-83-7519-182-0

Wymiary

125x195

Gatunek

Parapsychologia i ezoteryka,Eseje,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

268

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g260n
d1g260n
d1g260n