Trwa ładowanie...
dgzk423

Ostatni akt

książka
dgzk423
Oceń jako pierwszy:
Ostatni akt
Tytuł oryginalny

The Last Nude

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Paryż, rok 1927. Trwają szalone lata przed kryzysem – bankierzy ubierają swoje kochanki u Coco Chanel, a artyści spotykają się w awangardowej księgarni Shakespeare and Company. Pewnego czerwcowego dnia młoda Amerykanka Rafaela Fano wsiada do automobilu pięknej nieznajomej, którą okazuje się słynna malarka epoki art déco, Tamara Łempicka.

Ponieważ dziewczyna rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy, zgadza się pozować dla tej polskiej artystki o mrocznej przeszłości, wywłaszczonej arystokratki, która przyjechała do Paryża z Sankt Petersburga. Zostają kochankami, a uroda dziewczyny inspiruje Łempicką, która tworzy swoje najznakomitsze i najsłynniejsze dzieła. Oparty na faktach z życia Tamary Łempickiej Ostatni akt
to mistrzowski popis wyobraźni historycznej. Ellis Avery pozwala czytelnikowi zajrzeć do Paryża u schyłku epoki, która odchodzi, podczas gdy życie bohaterek porywa niepowstrzymany wir historii. Fascynująca powieść o geniuszu i sztuce, o miłości i pożądaniu, o żalu i nadziei, która wykracza poza czas i przeciwności losu.

dgzk423
Ostatni akt
Numer ISBN

978-83-62478-46-0

Wymiary

140x205

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

368

Podziel się opinią

Share
dgzk423
dgzk423
dgzk423
dgzk423