Trwa ładowanie...
d2dx1s4
12-08-2011 00:00

Orient w literaturze i kulturze modernizmu

książka
Oceń jako pierwszy:
d2dx1s4
Orient w literaturze i kulturze modernizmu
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Książka Orient w literaturze i kulturze modernizmu zawiera interesujące szkice i rozprawy, podejmujące rozważania z zakresu filozofii indyjskiej i funkcjonowania jej aspektów w twórczości literackiej polskich pisarzy pozytywistycznych, ale przede wszystkim w dorobku twórczym przedstawicieli literatury młodopolskiej.

Zarówno szkice filozoficzne, koncentrujące się wokół problemów antropologicznych (kategorii nirwany, neohinduizmu, jogi, reinkarnacji), jak i rozprawy literackie, związane z twórczością Antoniego Langego, Jerzego Żuławskiego, Wacława Sieroszewskiego, Leopolda Staffa, Ferdynanda A. Ossendowskiego, a także Julesa Supervielle'a, Paula Claudela, Alfreda Brusta czy Iwana Bunina - dotyczą w głównej mierze modernistycznej literatury i kultury przełomu wieków. Mamy nadzieję, że niniejsze studia będą stanowić publikację ważną dla penetracji naukowych twórczości pisarzy zafascynowanych filozofią Wschodu i jej wkładem w przemyślenia nad egzystencją człowieka XX i XXI wieku.

Orient w literaturze i kulturze modernizmu
Numer ISBN

978-83-227-3237-3

Wymiary

165x235

Gatunek

Filozofia i etyka,Literaturoznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

228

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dx1s4
d2dx1s4
d2dx1s4
d2dx1s4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj