Trwa ładowanie...
den0igy
24-04-2015 00:00

Opowieści na dobranoc. Przygody w Dolinie Muminków

książka
Oceń jako pierwszy:
den0igy
Opowieści na dobranoc. Przygody w Dolinie Muminków
Tytuł oryginalny

Seikkailujen Muumilaakso

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Elibri
Źródło: Elibri

Jako Polacy – uczący się niemieckiego – nic na to nie poradzimy. Wszyscy obcokrajowcy uczący się niemieckiego robią różne błędy. Niektóre są wprawdzie te same albo podobne, ale inne zupełnie specyficzne, charakterystyczne dla swojego danego WYJŚCIOWEGO, ojczystego języka.

W tej książce pokażemy Wam błędy typowe dla Polaków, które nasi uczniowie robią dzień w dzień. Aby zapamiętać nowe słowo lub jakąś regułę gramatyczną, trzeba ją usłyszeć i użyć jej praktycznie kilka do kilkunastu razy (a niektórzy nawet kilkadziesiąt razy, każdy ma swoje indywidualne tempo i przyswajalność nowych informacji). Zanim sobie coś utrwalimy raz a dobrze – robimy więc błędy. Ale czy naprawdę wszystkie błędy musimy zrobić samemu?

Można to trochę ograniczyć, jeśli przyjrzymy się krytycznie i analitycznie właśnie typowym błędom popełnianym przez innych. Krótko mówiąc: ucz się na błędach – ale nie (tylko) swoich własnych!

Początkujących zapraszamy do poważnej nauki, zaawansowanych do wesołej lektury chwilami wręcz jak humor zeszytów szkolnych. Ale absolutnie nie śmiejemy się z Was, drodzy uczniowie! Śmiejemy i cieszymy się razem z Wami, że Wy już więcej takich błędów nie zrobicie!

Jak mówią niemieckie przysłowia: „Aus Fehlern wird man klug” („człowiek uczy się na błędach“) i „Eines anderen Fehler sind ein guter Lehrer” („błędy innych są dobrym nauczycielem“).

Opowieści na dobranoc. Przygody w Dolinie Muminków
Numer ISBN

978-83-281-0721-2

Wymiary

140x205

Gatunek

Dziecięce i młodzieżowe

Oprawa

6

Liczba stron

64

den0igy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
den0igy
den0igy
den0igy