Trwa ładowanie...
d3n1aof
03-09-2021 10:00

Opowieść nieznajomego Chińczyka

książka
Oceń jako pierwszy:
d3n1aof
Opowieść nieznajomego Chińczyka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Opowieść nieznajomego Chińczyka to historia, która zaczyna się w Muzeum Narodowym w Pekinie. Przypadkowo napotkany w jednej z sal skromny staruszek snuje opowieść o wydaje się niepozornym eksponacie i przenosi nas daleko poza muzealne ściany na chińską prowincję dawno, dawno temu.

Tam trafiamy do domu garncarza Tao Zhonga. Pewnego dnia wyrusza on na wędrówkę po okolicznych wzgórzach i dostrzega w oddali niezwykły pałac. Od tej pory wielokrotnie wraca w to miejsce, bo wspaniała budowla stale zajmuje jego myśli. Swoim zachwytem garncarz dzieli się z przyjacielem – ptakiem Huang Li. Wreszcie pogrążonemu w marzeniach Tao Zhongowi przychodzi do głowy pewien śmiały pomysł…

Opowieść nieznajomego Chińczyka to książka o tym, że każdy eksponat ukrywa w sobie historię jego twórcy i czasów, w których powstał. To także opowieść o kruchości życia i o uczuciach – podziwie, poświęceniu, przyjaźni oraz pasji, dających siłę do stwarzania rzeczy, których nie pokona mijający czas.

Ilustracje Marcina Minora przenoszą czytelnika w świat Dalekiego Wschodu, zanurzając w historii, która jest tak wzruszająca, że absolutnie nikogo nie pozostawi obojętnym.

Opowieść nieznajomego Chińczyka
Numer ISBN

978-83-8141-373-2

Wymiary

163x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

64

Język

polski

d3n1aof

Podziel się opinią

3
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1aof
d3n1aof
d3n1aof
d3n1aof