Trwa ładowanie...
d28vbtj
15-04-2010 00:00

Operacja "Poeta". Służba bezpieczeństwa na tropach Czesława Miłosza

książka
Oceń jako pierwszy:
d28vbtj
Operacja "Poeta". Służba bezpieczeństwa na tropach Czesława Miłosza
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

5 czerwca 1981 roku Czesław Miłosz, po latach nieobecności, rozpoczął dwutygodniową wizytę w Polsce. Oficjalnie poeta przebywał w Polsce na zaproszenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie miał odebrać przyznany mu doktorat honorowy.

Jego podróż przypadła na czas szczególny - dla jednych okres solidarnościowego karnawału, a dla innych polskiego kryzysu. Autorzy z kronikarską dokładnością śledzą przebieg tej wizyty, nie zapominając jednocześnie o ważnych w tym czasie wydarzeniach politycznych, które musiały rzutować na jej charakter.

Prezentują również dokumenty Służby Bezpieczeństwa dotyczące wizyty Czesława Miłosza. Zachowały się one w aktach przechowywanych obecnie w Biurze Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN, pod sygnaturą IPN 0236/239. Są one plonem sprawy obiektowej o kryptonimie, Poeta założonej przez Departament III MSW.

Operacja "Poeta". Służba bezpieczeństwa na tropach Czesława Miłosza
Numer ISBN

9788322727089

Wymiary

140x270

Gatunek

Literatura faktu

Oprawa

6

Liczba stron

190

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28vbtj
d28vbtj
d28vbtj
d28vbtj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj