Trwa ładowanie...
d31pdmy
d31pdmy

Ooodjazd! (pop-up)

książka
Oceń jako pierwszy:
Ooodjazd! (pop-up)
Tytuł oryginalny

Train Journey

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Ooodjazd! (pop-up)
Materiały prasowe

Wsiąść do pociągu – i to nie byle jakiego! Trójwymiarowa wyprawa przez historię kolei.

Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Nasza podróż w stylu retro zaczyna się w roku 1829, kiedy inżynier George Stephenson zbudował „Rakietę”, nowoczesną lokomotywę, która osiągała zawrotną prędkość 40 km na godzinę.

Kolejny przystanek – Manhattan, gdzie pod koniec XIX wieku zrobiło się tak ciasno, że zbudowano kolej nadziemną, jeżdżącą na wiaduktach ponad miastem.

Dokąd dalej? Do Szkocji, wraz ze słynnym „Latającym Szkotem”, pociągiem, który od lat 20. XX wieku łączył Londyn z Edynburgiem.

Wciąż za wolno? Przesiądźmy się do francuskiego TGV albo do Shinkansenu – superszybkiego japońskiego pociągu, który jeździ z szybkością ponad 200 km na godzinę!

Na przestrzennych stronach tej wysmakowanej graficznie książki zobaczycie słynne pociągi, a dzięki opisom na odwrocie poznacie ich niezwykłe historie. Rozłóżcie całą książkę, by uzyskać długą na blisko dwa metry panoramę: są tu dworce, semafory, wiadukty i dymiące kominy parowozów. Zawiadowca już macha chorągiewką. Proszę wsiadać, drzwi zamykać! Ooodjazd!

Ooodjazd! (pop-up)
Numer ISBN

978-83-8150-134-7

Wymiary

230x170

Oprawa

twarda

Liczba stron

10

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d31pdmy
d31pdmy
d31pdmy
d31pdmy
d31pdmy