Trwa ładowanie...
d1fe6b2

Ongrys Wydawnictwo

ongrys.pl
Źródło: ongrys.pl

Wydawnictwo Ongrys zajmuje się popularyzacją polskiej klasyki komiksowej. Komiksy te były publikowane zarówno w prasie, jak i w albumach w latach 1945-90, niestety często traktowane były marginalnie, historie mieszane, a grafika wykonywana była na mało satysfakcjonującym poziomie.

Wydawnictwo Ongrys – historia

Wydawnictwo Ongrys istnieje na rynku od 2008 roku. Wszystko zaczęło się od przygód Kubusia Piekielnego, kolejno Gapiszona i publikacji w ”Świecie Młodych”. Wydania komiksów są staranne, zazwyczaj w wersjach ekonomicznej oraz kolekcjonerskiej ze sporą ilością materiałów dodatkowych. Od początku przykłada się tutaj dużą wagę do oprawy graficznej, niezłej kolorystyki, dbałości edytorskiej, szycia, dobrego papieru i twardej oprawy.

Wydawnictwo Ongrys - oferta

W ofercie Wydawnictwa Ongrys znajdziemy również kolorowanki, pocztówki, grafiki, znaczki pocztowe, koszulki, plany lekcji czy kubki. Albumy i książki Wydawnictwa Ongrys nabyć można w sklepach internetowych, stacjonarnych oraz z komiksami. W 2010 roku firma została odznaczona tytułem najlepszego polskiego wydawcy komiksów na festiwalu w Łodzi. Wydawnictwo Ongrys przybliża czytelnikom komiksy z ich złotego okresu, na których kilka pokoleń uczyło się czytać. Potrzeba ich wznowienia jest dosyć duża, podobnie jak zapotrzebowanie. Część pozycji Wydawnictwa Ongrys w ogóle nie ujrzała nigdy światła dziennego bądź wyszła na rynek jedynie w wersjach gazetowych. Spora część polskich komiksów wcale się nie zachowała, ulegając zagubieniu lub wręcz zniszczeniu w starych redakcjach.

Wydawnictwo Ongrys – autorzy

Wśród autorów publikujących w Wydawnictwie Ongrys są m.in. Maciej Jasiński, Zbigniew Lengren, Władysław Krupka, Zbigniew Sobala, Andre-Paul Duchateau, William Vance, Tadeusz Baranowski, Jacek Widor czy Jerzy Wróblewski. Znajdziemy tutaj również książki takich twórców, jak Jean Dufaux, Mohamed Aouamri, Tadeusz Raczkiewicz, Krzysztof Pol, Romuald Tejszerski, Clarence Weatherspoon, Maciej Parowski, Jacek Skrzydlewski, Roman Gustaw Woźniak, Szarlota Pawel, Konrad T. Lewandowski.

d1fe6b2
Ongrys Wydawnictwo
Rok powstania

2008

Adres

ul. Henryka Wieniawskiego 15 lok.3

Kod i miasto

71-130 Szczecin

Adres WWW strony internetowej

ongrys.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fe6b2
d1fe6b2
d1fe6b2