Trwa ładowanie...
d1mh36t
d1mh36t

Oko dnia

książka
d1mh36t
Oceń jako pierwszy:
Oko dnia
Tytuł oryginalny

Carrollblog

Rok wydania
Wydawnictwo
83-7301-774-7_597_F.jpg
Inne

Internetowy blog Jonathana Carrolla ujęty w ramy książki. Są tu sprawy, które go nurtują i fascynują, zapiski z tego, co zobaczył, usłyszał, przeczytał. Bywa, że wpis z danego dnia to cytat z innego pisarza czy twórcy: reżysera, muzyka, poety.

Czy przemawia swoim głosem, czy cytuje innych – jest w tym cały Carroll, jakim znają go czytelnicy, wrażliwy, czasami mroczny, czasami zabawny, zafascynowany światem realnym i ukrytym. Bywa, że odnosi się do jakichś ważnych wydarzeń, komentuje je ze swego punktu widzenia, innym razem opowiada o pięknych kobietach, psach czy dziwnych ludziach. W niektórych fragmentach dzieli się ze swymi fanami informacjami, jakie dostał od przyjaciół w mailach, listach, usłyszał w bezpośredniej rozmowie. Te wpisy to Carrollowskie miniatury, które przypominają jego opowiadania, wywołując niesamowitą atmosferę i kusząc wyobraźnię niedopowiedzeniem.

Książka przybliża nas do osoby samego pisarza, który nie ukrywa się tutaj za żadnym fikcyjnym bohaterem. Jej lektura sprawia, że Carroll staje się jednym z nas, zwykłym człowiekiem przemierzającym ulice swego miasta, elementem barwnego tłumu, obserwatorem, a momentami może podglądaczem.

d1mh36t
Oko dnia
Wymiary

125x195

Oprawa

1

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Share
d1mh36t
d1mh36t
d1mh36t
d1mh36t