Trwa ładowanie...
d2j0e34
05-03-2012 00:00

Oko dnia

książka
Oceń jako pierwszy:
d2j0e34
Oko dnia
Tytuł oryginalny

Carrollblog

Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Internetowy blog Jonathana Carrolla ujęty w ramy książki. Są tu sprawy, które go nurtują i fascynują, zapiski z tego, co zobaczył, usłyszał, przeczytał. Bywa, że wpis z danego dnia to cytat z innego pisarza czy twórcy: reżysera, muzyka, poety.

Czy przemawia swoim głosem, czy cytuje innych – jest w tym cały Carroll, jakim znają go czytelnicy, wrażliwy, czasami mroczny, czasami zabawny, zafascynowany światem realnym i ukrytym. Bywa, że odnosi się do jakichś ważnych wydarzeń, komentuje je ze swego punktu widzenia, innym razem opowiada o pięknych kobietach, psach czy dziwnych ludziach. W niektórych fragmentach dzieli się ze swymi fanami informacjami, jakie dostał od przyjaciół w mailach, listach, usłyszał w bezpośredniej rozmowie. Te wpisy to Carrollowskie miniatury, które przypominają jego opowiadania, wywołując niesamowitą atmosferę i kusząc wyobraźnię niedopowiedzeniem.

Książka przybliża nas do osoby samego pisarza, który nie ukrywa się tutaj za żadnym fikcyjnym bohaterem. Jej lektura sprawia, że Carroll staje się jednym z nas, zwykłym człowiekiem przemierzającym ulice swego miasta, elementem barwnego tłumu, obserwatorem, a momentami może podglądaczem.

Oko dnia
Wymiary

125x195

Oprawa

1

Liczba stron

248

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j0e34
d2j0e34
d2j0e34