Trwa ładowanie...
dl8ueiw
04-09-2013 00:00

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator

książka
Oceń jako pierwszy:
dl8ueiw
Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Był nieśmiałym chłopcem. Wybrał seminarium, gdy nie dostał się do szkoły średniej. Miał być zakonnym braciszkiem - do końca życia pracować w kuchni, ogrodzie, albo pucować buty ojczulkom. Zbuntował się. Do kościołów wprowadzał muzykę rockową. O mało co nie stworzył w Krakowie sekty. Uciekł na Zachód, a zakon wysłał za nim wilczy bilet. Wrócił odmieniony - po to, by zostać najsłynniejszym polskim redemptorystą i najbardziej szarą z szarych eminencji polskiej polityki.

Tadeusz Rydzyk - twórcą medialnego imperium. Dziś ma radio, telewizję, gazetę, gimnazjum, szkołę średnią, wyższą uczelnię, sieć telefoniczną i wiele więcej. Pielgrzymują do niego po wsparcie czołowi działacze prawicy.

Co się z nim działo po ucieczce z kraju w latach 80-tych? Jaką rolę w jego ucieczce odegrało spotkanie z Janem Pawłem II? Skąd wziął pierwszy milion i kto mu ukradł drugi? Co go łączyło z władzami Rosji, a co - z rzecznikiem SLD? Co jada, co mówi prywatnie, komu ufa, a kto go popiera? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami radia i szkoły medialnej w Toruniu?

Dwaj dziennikarze, którzy od początku istnienia Radia Maryja śledzą losy jego założyciela, stworzyli wielowymiarowy portret człowieka, który próbuje zbudować Polskę według własnej recepty na wiarę, nadzieję, miłość i sukces.

Ojciec Tadeusz Rydzyk. Imperator
Numer ISBN

978-83-268-1266-8

Wymiary

135x210

Gatunek

Biografie i autobiografie,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

440

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl8ueiw
dl8ueiw
dl8ueiw