Trwa ładowanie...
d3n1aof
15-04-2010 00:00

Ogrody – zwierciadła kultury. Wschód

książka
Oceń jako pierwszy:
d3n1aof
Ogrody – zwierciadła kultury. Wschód
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Co tworzy ogród? Rośliny i ogrodowe konstrukcje: altanki, ścieżki, wypielęgnowane klomby i oczka wodne... Jest wiele podręczników ogrodnictwa opisujących, jak projektować, konstruować i uprawiać ogrody.

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, opowiada o ogrodach, ale nie jest kolejnym poradnikiem ogrodniczym. Prezentuje to, czego w poradnikach nie znajdujemy, czyli niewidzialny świat ogrodu. Rzeczywistość, którą tworzą dzieła największych projektantów, pełna jest sztuki, literatury i filozofii. Pełno w niej symboli i znaczeń ważnych i najważniejszych. Każdy może spróbować, odwiedziwszy wraz z nami najpiękniejsze ogrody Iranu, Chin, Korei i Japonii, odkryć dla siebie te światy i stworzyć we własnym otoczeniu prawdziwy ogród.

Prawdziwe ogrody wymagają bowiem wiedzy i hodowcy roślin i architekta, ale w istocie budowane są z mitów, egzystencjalnych metafor i wzorów zakorzenionych w kulturze tego, ktoje powołał do istnienia. I tak, jak to ma miejsce z każdym wielkim dziełem sztuki, raz powstałe zdając się żyć własnym życiem.

Odwiedzając taki ogród mamy okazję wstąpienia na drogę, która może zaprowadzić o wiele dalej niż do altanki z wywiniętym daszkiem, na drogę prowadzącą ku wnętrzu człowieka, świata i ich wzajemnych związków. mamy szansę, której nie warto marnować.

Ogrody – zwierciadła kultury. Wschód
Numer ISBN

83-242-0372-9

Wymiary

230x260

Gatunek

Hobby,Architektura i wnętrza

Oprawa

6

Liczba stron

224

d3n1aof

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1aof
d3n1aof
d3n1aof