Trwa ładowanie...
d49e5fe
d49e5fe

Ofiary Niejasnego

książka
Oceń jako pierwszy:
Ofiary Niejasnego
Autorzy
83-7337-632-1_76165_F.jpg
Inne

Książka o ludziach, którym mało kto dziś dorówna. O bohaterach, dla których Polska była ważniejsza od życia. Jak zginął „Anoda”, legendarny młody żołnierz AK? Dlaczego „za komuny” w więzieniu zmarł Kazimierz Pużak, jeden z najwybitniejszych polskich socjalistów? Czy premier Stanisław Mikołajczyk musiał uciekać z Polski? Dlaczego UB zastrzeliło ludowca Narcyza Wiatra?

Kontynuacja Bolesława Niejasnego i Towarzysza Niejasnego. Pierwsza opowiadała o Bolesławie Bierucie, druga o ludziach, którzy pomagali mu tworzyć w Polsce stalinowski terror. Ofiary Niejasnego, zamknięcie tego tryptyku, to opowieść o ludziach z drugiej strony barykady. O tych, którzy walczyli o niepodległą i niezależną Polskę, którzy nie chcieli przystać na narzucony Polsce po wojnie system.

Ofiary Niejasnego to książka o wielkości powojennych bohaterów. Ale też o ciemnych stronach konspiracji - wsi Wierzchowiny, wymordowanej przez oddział NSZ, Żydach z Kańczugi, zabitych przez oddział narodowo-bandycki. To wreszcie opowieść o ludziach , którzy zdradzali swoich współtowarzyszy. O człowieku, który zabił partyzanckiego dowódcę „Żubryda” i o ludziach, którzy uczestniczyli w największej powojennej UB-eckiej prowokacji - Piątej Komendzie WiN. Dlaczego Stefan Sieńko, żołnierz AK, po wojnie stał się jednym z najsłynniejszych zdrajców podziemia?

Ofiary Niejasnego
Numer ISBN

83-7337-632-1

Wymiary

142x202

Gatunek

Literatura faktu,Historia Polski

Oprawa

1

Liczba stron

0

Podziel się opinią

Share
d49e5fe
d49e5fe
d49e5fe
d49e5fe