Trwa ładowanie...
d6bdirw

Ofiara bez twarzy

książka
d6bdirw
Oceń jako pierwszy:
Ofiara bez twarzy
Tytuł oryginalny

Offer utan ansikte

Rok wydania
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

W szkolnej pracowni stolarskiej zostają znalezione zwłoki brutalnie zamordowanego nauczyciela. Obok ciała leży stare zdjęcie klasowe z przekreśloną głową zabitego.

Fabian Risk – po wielu latach pracy w sztokholmskiej policji – wraz z rodziną przenosi się do rodzinnego Helsingborga. Ledwo wprowadza się do nowego domu, a już zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Zabity nauczyciel to jego dawny kolega z klasy. Staje się jasne, że zabójca postępuje zgodnie z drobiazgowym planem. Na liście ma więcej osób. Kto będzie następny?

Fabian wpada w skomplikowane śledztwo, które budzi w nim wspomnienia z czasów szkolnych, pełne obrazów brutalnego znęcania się nad jednym z uczniów. Nie ma powodów do dumy. Wkrótce sprawy przybierają tak nieoczekiwany obrót, że nikt nie potrafi odgadnąć, co tak naprawdę się dzieje.

Ofiarą bez twarzy doświadczony scenarzysta Stefan Ahnhem wynosi szwedzki kryminał na wyższy poziom. Inteligentnie łączy thriller psychologiczny z opowieścią o seryjnym zabójcy w iście amerykańskim stylu oraz tradycyjnym kryminałem.

d6bdirw
Ofiara bez twarzy
Numer ISBN

978-83-65282-38-5

Wymiary

135x210

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

528

Podziel się opinią

Share
d6bdirw
d6bdirw
d6bdirw
d6bdirw