Trwa ładowanie...
d30ujie
18-02-2022 13:00

Odwiedź nas w Ameryce

książka
Oceń jako pierwszy:
d30ujie
Odwiedź nas w Ameryce
Tytuł oryginalny

Why Visit America: Stories

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Obywatele Plainfield w Teksasie zniechęceni tym, w którą stronę zmierza ich kraj, decydują się na secesję. Nie mogło się wydarzyć? Cóż, może jednak tak. Młody mężczyzna oświadcza rodzinie, że zamierza przejść tranzycję… z analogowego ciała do cyfrowego życia. Pewna kobieta porywa własne dziecko z rządowej placówki opiekuńczej, gdzie zgodnie z prawem zmuszona była je oddać. Inny bohater wraca do domu po dokonaniu poważnego przestępstwa, a w ramach kary jego pamięć zostaje całkowicie usunięta.
Pozornie abstrakcyjne problemy i satyryczny sposób pokazania rzeczywistości tworzą niezwykle wnikliwe i poruszające wyjaśnienie obecnych politycznych i społecznych kłopotów Stanów Zjednoczonych.
Gdy książka przenosi się z uniwersum do uniwersum, zmieniają się także gatunki: od komedii romantycznej do horroru, od westernu do dystopii, od erotyki po detektywistyczny noir. Te historie o równoległych wszechświatach, czytane razem, tworzą złożony portret współczesnych Stanów Zjednoczonych i odbicie tego, z czym dziś mierzy się ten kraj.

Odwiedź nas w Ameryce
Numer ISBN

978-83-67216-01-2

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

416

Język

polski

d30ujie

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30ujie
d30ujie
d30ujie
d30ujie