Trwa ładowanie...
d2c946g
03-11-2023 16:20

Odpowiedz mi! Nowe pytania

książka
Oceń jako pierwszy:
d2c946g
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przydało wam się "Odpowiedz mi!", ale wasze dzieci nie przestają pytać? Sporo już wiecie, ale chcecie wiedzieć jeszcze więcej? Mamy coś dla was: drugi zbiór przystępnych odpowiedzi na dziecięce pytania o sprawy związane z ciałem, dojrzewaniem i seksualnością.
Czy to wstyd nosić stanik w wieku 9 lat? Co to jest mutacja? Czy zwierzęta też mają okres? Czy w czasach rycerzy ludzie też mieli pryszcze? Co zrobić, gdy się dostanie okres? Jaka jest różnica między zakochaniem a miłością? Jakie brzydkie słowo jest najpopularniejsze? Jak to jest się całować? Czy seks jest jak porno? Jak powstają pięcioraczki?
W Odpowiedz mi! Katharina von der Gathen, niemiecka edukatorka seksualna, zebrała pytania, które podczas prowadzonych przez nią warsztatów zadawali uczniowie szkół podstawowych. I na wszystkie udzieliła odpowiedzi – rzetelnych, ale niepozbawionych poczucia humoru i dostosowanych do dziecięcej wrażliwości.
Na tym się jednak nie skończyło – dzieci wciąż pytały! A z odpowiedzi powstała kolejna książka: Odpowiedz mi! Nowe pytania.
Seksualność to trudny temat, ale dorośli nie powinni zostawiać dzieci bez odpowiedzi. Ta książka może być bardzo pomocna – tekst dostarcza wielu wyjaśnień i punktów wyjścia do rozmowy, a dowcipne ilustracje doskonale rozładowują atmosferę. Zachęcamy rodziców i opiekunów, by najpierw zapoznali się z nią sami – to wy najlepiej znacie swoje dziecko i umiecie najtrafniej ocenić, jakie treści będą w danym momencie najbardziej adekwatne do jego potrzeb.

Odpowiedz mi! Nowe pytania
Numer ISBN

978-83-8150-478-2

Wymiary

140x185

Oprawa

twarda

Liczba stron

212

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c946g
d2c946g
d2c946g
d2c946g