Trwa ładowanie...
dneafs8
15-04-2010 00:00

Od kultu do zbrodni: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku

książka
Oceń jako pierwszy:
dneafs8
Od kultu do zbrodni: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Książka Od kultu do zbrodni: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku jest drugim tomem trylogii o szaleństwie w religiach świata. Pierwszy tom ukazał się Szaleństwo w religiach świata (2004).

Autor analizuje w nim życie 18 wybranych postaci i ruchów religijnych istniejących w XX wieku. W zachowaniu i nauczaniu ich twórców pojawiały się wątki związane z ekscentryzmem i szaleństwem. Przedmiotem zainteresowania autora byli Georgij Gurdżijew, Aleister Crowley, Anton Szandor LaVey, Ośo Radżniś, Franklin Jones, Lee Lozowick, U.G. Krisznamurti, Charles Manson, mormońska rodzina LeBaron, Jeffrey Don Lundgren, Jim Jones, Roch Theriault i David Koresh.

Ponadto zajął się Świątynią Miłości, Świątynią Słońca Luca Joureta i Josepha Di Mambro, Wrotami Niebios Marshalla Applewhite'a, Najwyższą Prawdą Śoko Asahary, oraz Ruchem na rzecz Przywrócenia Dziesięciu Przykazań Bożych.

Od kultu do zbrodni: Ekscentryzm i szaleństwo w religiach XX wieku
Numer ISBN

83-60528-05-5

Wymiary

170x240

Gatunek

Eseje,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

472

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dneafs8
dneafs8
dneafs8
dneafs8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj