Trwa ładowanie...

Od książki do topki Netflixa. "Za duży na bajki 2" już w kinach i księgarniach

Brak ojca nigdy jeszcze nie był tak zabawny! Burzliwa historia opowieści, która stała się hitem platform streamingowych.

Materiał sponsorowany przez Agora
  Źródło: Adobe Stock
dmec5lg
dmec5lg

Waldek, młody zapaleniec gier komputerowych, ma jasny cel w życiu: stać się wielką gwiazdą e-sportu. Ma też szczęście, bo jego mama doskonale to rozumie. Wprawdzie jest trochę nadopiekuńcza, ale Waldkowi zupełnie to nie przeszkadza. Jego świat staje jednak na głowie, gdy mama musi nagle pójść do sanatorium, a chłopcem ma się zająć szalona ciotka Mariolka. Wprowadza w jego życie nieznaną mu dotąd dyscyplinę, zmienia dietę na zdrową i zmusza do uprawiania sportów, których Waldek nie znosi. Jakby tego było mało, team Waldka się sypie, a wyjazd na wymarzony turniej wisi na włosku… Nie ma rady, Waldek będzie musiał stawić czoła wyzwaniom. Tylko czy potrafi?

Tak zaczyna się jedna z zabawniejszych polskich powieści dla młodszej młodzieży ostatnich lat. "Za duży na bajki" (https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99308-Za-duzy-na-bajki.html) to pełna językowego i sytuacyjnego humoru opowieść, która zachwyciła wszystkich: dorosłych i dzieci, zawodowych krytyków oraz zwykłych czytelników. Nic dziwnego, że jej potencjał odkrył reżyser Kristoffer Rus, który w 2022 roku przeniósł ją na ekran.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Choć film miał pozytywny odbiór podczas wyświetlań w kinach, prawdziwą popularność przyniosło mu pojawienie się na Netflixie. Po premierze na tej platformie stramingowej bardzo szybko wskoczył do top 10 najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych tamtego okresu. Widzowie docenili zabawne dialogi, świetną grę aktorską oraz lekkie, humorystyczne przedstawienie trudnych tematów choroby i dorastania we współczesnym świecie.

dmec5lg

Teraz miłośnicy Waldka i jego ekipy mogą wrócić do świata stworzonego przez Agnieszkę Dąbrowską – "Za duży na bajki 2" (https://kulturalnysklep.pl/product-pol-100204-Za-duzy-na-bajki-2.html) już od 28 lutego dostępny jest w księgarniach. Tym razem Waldek musi pogodzić się z czymś strasznym – jego mama ma chłopaka! Ta wstrząsająca wiadomość zmusi go do refleksji – gdzie jest jego "prawdziwy" tata i czemu go nie wychowywał?  

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Mimo że nie brzmi to jak potencjał na komedię, kontynuacja powieści Agnieszki Dąbrowskiej jest pełna humoru. Niezwykle zabawni bohaterowie - pragnący zostać "coachem związkowym" Staszek (w filmie gra go Patryk Siemek), asertywna i przebojowa ciotka Mariolka (Dorota Kolak) czy nowa postać Górala z Sosnowca (fenomenalny Grzegorz Małecki) – wciągnięci są w chwilami absurdalną tatrzańską przygodę. Jednak żadna ilość gagów i zabawnych sytuacji nie zmienia głównego przekazu książki – rodzina to ci, którzy cię kochają. Nic dziwnego, że wydawca książki, Agora dla Dzieci (https://agoradladzieci.pl/), obiecuje, że "łzy śmiechu, jak i wzruszenia są gwarantowane!".

W "Za dużym na bajki 2" Dąbrowska nie unika trudnych tematów, ale przekazuje je w sposób przystępny dla dzieci, zachowując zarówno humor, jak i głębsze refleksje. Książka ta zmusi do zastanowienia nad tym, kto naprawdę jest ważny w życiu, a także jak silne relacje rodzinne mogą wpływać na nasz rozwój i decyzje. Warto zapoznać się z tą powieścią przed obejrzeniem filmu – już od 15 marca w kinach.

Materiał sponsorowany przez Agora
dmec5lg
dmec5lg