Trwa ładowanie...
ycipk-gi2hc6
ycipk-gi2hc6

Ochrona środowiska

książka
Trwa ładowanie...
Ochrona środowiska
Autorzy
ycipk-gi2hc6
978-83-601-8672-5_94247_F.jpg
Inne

Praca, stanowiąca zarys wykładu z zakresu problematyki ogólnej ochrony środowiska składa się z dwóch części, ściśle ze sobą powiązanych i- wzajemnie uzupełniających się, nazwanych działami, z dalszym podziałem na rozdziały. Dział pierwszy, stanowi charakterystykę ogólną ochrony środowiska, poczynając od ustalenia podstawowych pojęć, które odnoszą się do idei ochrony środowiska, znanej już dziś na całym świecie, jako pewnego rodzaju wprowadzenia do problematyki ochrony środowiska, opartej na podstawach prawnych.

W rozdziale I uwaga skoncentrowana została na podstawowych dokumentach i strategii działania ONZ w sprawach ochrony środowiska.

Przedmiotem rozdziału II jest rola polityki i prawa w zarządzaniu ochroną środowiska z uwzględnieniem, zgodnie z zaleceniami ONZ, naukowych podstaw tego zarządzania w procesach podejmowania decyzji oraz tworzenia polityki.

Rozdział III, działu drugiego pt. Polskie prawo ochrony środowiska. Zarys części ogólnej zawiera zwięzłą charakterystykę obowiązującego obecnie w Polsce prawa ochrony środowiska z uwzględnieniem niektórych jego podstawowych cech, struktury oraz głównych składników obowiązującego porządku prawnego.

Ochrona środowiska
Numer ISBN

978-83-601-8672-5

Wymiary

170x240

Gatunek

/Nauki ścisłe i przyrodnicze/

Oprawa

1

Liczba stron

216

ycipk-gi2hc6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-gi2hc6
ycipk-gi2hc6
ycipk-gi2hc6
ycipk-gi2hc6