Trwa ładowanie...
d45j2u9
11-08-2011 00:00

Ochrona praw grup narodowościowych w Republice Austrii

książka
Oceń jako pierwszy:
d45j2u9
Ochrona praw grup narodowościowych w Republice Austrii
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Praca ta ma formę monografii problemowej poświęconej historii oraz problemom ochrony głównych grup narodowościowych zamieszkujących obecnie państwo austriackie. Autorka zajmuje się w swojej pracy sześcioma grupami oficjalnie uznanymi przez władze austriackie - należą do nich Słoweńcy, Chorwaci, Węgrzy, Romowie, Czesi i Słowacy.

Pisze także o historii i perypetiach dziejowych społeczności polskiej w tym kraju, starającej się od dawna o uznanie jej statusu prawnego jako odrębnej grupy narodowościowej. Kwestia statusu prawnego frup narodowościowych w Austrii nie jest dobrze znana w Polsce. Praca Ewy Godlewskiej uzupełnia dotkliwą lukę wiedzy naukowej na ten temat. Dostarcza ona czytelnikowi ogromnej liczby informacji, często bardzo szczegółowej, o złożonej historii i problemach ochrony mniejszości narodowych w Republice Austrii.

Ochrona praw grup narodowościowych w Republice Austrii
Numer ISBN

978-83-7784-005-4

Wymiary

170x240

Gatunek

Historia powszechna,Polityka

Oprawa

1

Liczba stron

228

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45j2u9
d45j2u9
d45j2u9
d45j2u9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj